Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

1 Ocak 2023 tarihinden önce Yayıncı Platformu başvurusu yapan üyelerimizin bilgilerini tekrar güncellemesi gerekmektedir. Bunun için lütfen tekrar kayıt başvurusu yapınız. Başvuru için tıklayınız

İMQS (Siteniz için Uluslararası Medya Kalite Belgesi)

İMQS (Siteniz için Uluslararası Medya Kalite Belgesi)
Yeni
İMQS (Siteniz için Uluslararası Medya Kalite Belgesi)

İYAD YAYINCI PLATFORMU’NDA İŞLEM YAPABİLMEK İÇİN
GİRİŞ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.
YAYINCI PLATFORMU’NA KAYITLI DEĞİLSENİZ KAYIT OL SEÇENEĞİNE TIKLAYINIZ

SİTENİZİN ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN YAYIN YAPTIĞINI TESCİL ETMEK VE BİR ADIM ÖNDE OLMAK İSTER MİSİNİZ?

 

IMQS NEDİR?

IMQS, International Media Quality Standards (Uluslararası Medya Kalite Standartları) uluslararası bir kalite standardizasyon kuruluşudur ve medya alanında kalite, eğitim ve yönetim standartlarını arttırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir.
Başta medya kuruluşları olmak üzere, şirketlere ve sektör profesyonellerine hizmet vermektedir. IMQS aynı zamanda medya kuruluşlarına uluslararası geçerliliği olan “IMQS Sertifikalı Site” tescil belgesi sunmaktadır.
İnternet Yayıncıları Derneği, IMQS’in çalışmalarıyla internet yayıncılarını tanıştırmayı ve özellikle internet medyasının yayıncılık faaliyetlerinde uluslararası standartları yakalamasını amaçlamaktadır.
İnternet yayınları, kuruluş ve yönetim yapısı, içerik sağlama ve güncelleme sıklığı, güvenilirlik gibi başlıklar altında değerlendirildikten sonra “IMQS Sertifikalı Site” tescil belgesine sahip olarak yayıncılık kalitelerini tescil etmiş olacaklar.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

“IMQS Sertifikalı Site” uluslararası tescil belgesine her tür yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası yayın yapan haber siteleri, ajanslar, sektörel yayınlar, özgün bloglar vb. yayınların sahipleri veya başvuru yapmaya yetkilendirilmiş yöneticileri başvurabilir.

BAŞVURU VE SÜREÇ

Sitenizin uluslararası standartlara göre yayın yaptığını belgeleyen IMQS Sertifikasını almak için öncelikle www.iyad.org.tr/imqs adresinden başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
Başvuru formunda sizden istenen sitenize/kuruluşunuza ait bilgiler esas alınarak siteniz yaklaşık 1 hafta sürecek olan değerlendirmeye alınacak ve bu sürenin sonunda Uluslararası “IMQS Sertifikalı Site” belgesini alacaksınız.

Sertifikanız adresinize gönderilecek

Sertifikanız hem basılı olarak posta adresinize kargo yoluyla gönderilecek hem de .pdf formatında mail adresinize iletilecektir. Ayrıca isterseniz IMQS Uluslararası Medya Kalite Standartları’na uygun olarak yayın yaptığınıza dair görselleri sitenizin bir köşesinde kullanabilir, katalog, broşür, kartvizit gibi basılı materyallerinizde sertifika numaranızın da bulunduğu IMQS logosunu kullanabilirsiniz.

ULUSLARARASI GEÇERLİLİK VE SERTİFİKA DOĞRULAMA

“IMQS Sertifikalı Site” Belgesine sahip olduğunuzu ve uluslararası medya kalite standartlarına uygun olarak yayın yaptığınızı doğrulamak için IMQS resmi sitesi olan www.imqs.org adresinden sorgulama yapılabilmektedir. Sertifika numarası girilerek uluslararası belgenizin doğrulaması yapılabilmektedir.